środa, 14 stycznia 2015

Czy ceny nieruchomości w Hiszpanii pójdą w górę w 2015

Codziennie czytam i analizuję hiszpańska prasę, artykuły specjalistyczne i prognozy ekonomiczne dla Hiszpanii. No cóż ... bezrobocie spada, to najbardziej symptomatyczny znak iż "coś się ruszyło" w Hiszpanii.
Ale może te argumenty Państwa przekonają iż warto się pośpieszyć jeżeli macie zamiar zainwestować w Hiszpanii.
Co się dzieje w tej chwili na początku 2015 np. na Costa Blanca? Otóż co bardziej "mocni" deweloperzy popodnosili ceny sprzedaży, np o 5% procent. Na Costa del Sol? Obniżyli nam procent z prowizji czyli naszego zysku z transakcji.
Znaczy to, iż czują się mocni, nie potrzebują aż tak bardzo agentów czy agencji nieruchomości, żeby sprzedać swój produkt. Choć i tak u nas cena jest identyczna jak oferta deweloperska, warto o tym pamiętać zanim sami Państwo podejmiecie decyzję do udania się do "caseta de obra" na budowie.

Ale chyba najbardziej widocznym znakiem iż ceny hiszpańskich nieruchomości wkrótce pójdą w góre i ekonomia hiszpańska napawdę ruszyła jest to, iż stojące, pamiętam, od dobrych kilku lat opuszczone budowy, straszące szkielety czy opuszczone lokale komercyjne zaczynają się odbudowywać. Co róż otwiera się jakiś sklepik, czy to meblowy czy z innymi artykułami. To wydaje się dobry znak iż Hiszpania idzie w dobrym kierunku.

A co się nie zmieniło? No właśnie .. ta cudowna pogoda i atmosfera Hiszpanii, nawet teraz zimową porą, ciepło, słonecznie i przyjaźnie ... Jak zawsze czekamy na ruch z Waszej strony. Jeesteśmy i działamy mimo kryzysu i po kryzysie w Hiszpanii
Zawsze na posterunku, zawsze dla Was
IBERMAXX