środa, 3 czerwca 2015

Do wszystkich agentów IBERMAXXDo wszystkich agentów IBERMAXX
Moi Drodzy
Zbliża się gorący okres wakacyjny w Hiszpanii. 
Zmienia się także koniunktura na lepsze w Hiszpanii. Do Polski w końcu docierają rzeczowe informacje iż hiszpański rynek nieruchomości „idzie w górę” potencjalni klienci i osoby noszące się z inwestycją za granicą, zaczynają sobie zdawać sprawę, iż to naprawdę ostatni dzwonek, aby inwestować w Hiszpanii w korzystanych cenach.
Z naszych doświadczeń wynika, iż w tym okresie zmieni się też profil potencjalnego klienta.
 
Mówimy tutaj o okresie od połowy czerwca do połowy września.

To okres wakacji i nasze biura będą odwiedzały także osoby, które przebywają na wakacjach w Hiszpanii i w naszych regionach. UWAGA: To też potencjalni nasi klienci. Nie wolno ich od razu skreślać i ich ignorować. Trzeba ich potraktować jak „normalnych klientów”. Przypominam sobie siebie w 1999 roku. Też przyjechałem „na wakacje” a skończyło się kupnem mieszkania ...
Może też mieliście podobne doświadczenia ...
 
Klienci z „ulicy”

W tym okresie nasili się także odwiedzalność  naszych biur przez klientów z Polski. Czyli będą to klienci z tzw. „ulicy”. Już to obserwujemy w biurze w Torrevieja. Ważne, aby być na miejscu, a jak akurat jesteście z klientami, zostawić kartkę na drzwiach „Jestem w terenie z klientami” lub podobną z numerem telefonu.
Część osób na pewno, to będą  tylko ciekawscy, a część może stać się naszymi klientami, może teraz, a może w przyszłości. Ważne, abyście poświęcili im również uwagę, nawet jak jesteście zajęci innymi ważnymi klientami.
 
Uwaga na klientów z biur widm

Odwiedziło nas już kilkunastu klientów z tzw. biur widm w Hiszpanii. ( tak to nazwałem - „biura widma”) . Czyli kontaktowali się z innymi „agencjami” i po spisaniu adresu tegoż „biura” – przychodząc pod ten adres – okazuje się, iż takie biuro po prostu nie istnieje. To już kolejna osoba, która przychodzi do nas.
Dlatego podkreślam ponownie, jak ważne jest, aby być w biurze w tym okresie i przyjąć potencjalnych klientów.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę samych sukcesów

3 czerwiec 2015